Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Więcej informacji o środkach do impregnacji drewna

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie używany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Starannie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]