systemy rynnowe, rynna metalowa

Z czego składają się systemy rynnowe?

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak zakładanie rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – które wybrać?

W ofercie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem przedyskutować z fachowcem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08