Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Znajdź buty do jazdy konnej

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę spore walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, jak również trening dobrej postawy. Ponadto ma pozytywny wpływ na samopoczucie: redukuje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak żeby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się dwa główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Pierwsze są wyraźnie krótszei sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego gwarantują ochronę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć i siniaków. Sztyblety są dużo tańsze, niemniej jednak decydując się na ich zakup, należy pamiętać o tym, żeby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich materiałów są szyte buty jeździeckie?

wybierając buty jeździeckie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na surowiec, z którego zostały one wytworzone. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, ale warto się ją wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Zalecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieco gorzej, natomiast jej zaletą jest niewygórowana cena.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]