Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Sprawdź, gdzie kupić sok z kapusty.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły na polskie stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy mówimy o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak maślanka, kombucza albo wszelkiego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy konieczne dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo związków wpływających zbawiennie na nasze zdrowie. Głównym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z kapusty, buraków czy pozostałych kwaszonek to również skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na zawartość bakterii fermentacji mlekowej korzystnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Wzmacniają one również apetyt i stanowią osłonę w trakcie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]