Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Skieruj się tutaj jeżeli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować też w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Dlatego też należy zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale równocześnie wygodny. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć film, albo jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla chorych na alergie

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. W dodatku takie okiennice tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie proste i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]