Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej w temacie shuttersów w salonie na skyshutters.pl.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie domownicy spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, a także przyjmują tu gości. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także przytulne. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja kontroli przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – dzięki nim można efektywnie kontrolować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Prócz tego okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w plisach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa zaledwie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]