Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Jeśli szukasz soli kłodawskiej niejodowanej, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Sól to związek chemiczny potrzebny do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jakie cechy posiada różowa sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu powinno się stosować je podczas gotowania?

Zalety soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który doskonale wzbogaca smak jedzenia. Pomimo, iż nieumiarkowane wykorzystanie soli może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie dawki (nie więcej niż 6 g na dobę) są niezbędne dla właściwego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, tj. pierwiastek regulujący podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest sól himalajska wydobywana ze złóż liczących blisko 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie mnóstwo potrzebnych minerałów oraz pierwiastków, takich jak potas, cynk czy wapń, a przy tym jest pozbawiony chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak toksyczne metale ciężkie. Różowa sól himalajska świetnie podkreśla smak dań i jest sprzedawana zarówno w postaci drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska – stosowana nie tylko w kuchni

Sól kłodawska niejodowana z kolei to produkt o dużym poziomie czystości – posiada 97% chlorku sodu i jest wspaniałym dodatkiem do tradycyjnych przetworów. Jest cennym źródłem cynku, wapnia czy magnezu, a więc pierwiastków koniecznych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, toteż nie traci swoich cech i jest łatwo wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest szeroko używana nie tylko w gastronomii, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]