Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To również świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Bogata kolorystyka i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.