Rodzaje ochraniaczy dla koni

Znajdź ochraniacze dla koni.

Ci, którzy zwyczajnie nie interesują się jeździectwem, nieraz są zaskoczone, iż nogi koni należy zabezpieczać ochraniaczami. Oferta artykułów tego rodzaju jest niezwykle szeroka i w sklepach dostępnych jest kilkaset ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z najrozmaitszych surowców. To sprawia, że także obeznani jeźdźcy miewają niekiedy problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – zamów rodzaj zgodny z czynnością, w której uczestniczy zwierzę

Najważniejsza wytyczną do wyboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, jaką w danej chwili podejmuje zwierzę. Jest wiele wariantów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych posiada nieco inne zadanie. Na przykład, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zmniejszenie niebezpieczeństwa wystąpienia stłuczeń, urazów, a także ran, które niekiedy mogą przytrafić się podczas treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju bardzo dobrze absorbują dynamikę uderzenia, a równocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną zabudową skoncentrowaną na zakryciu tylnej części oraz boków kończyny konia, co chroni ją w przypadku uderzenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które ze względu na uczestnictwo w rozmaitych turniejach jeździeckich wożone są często nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być produkowane z materiałów, które nie przyczynią się do powstania uszkodzeń skóry nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz również kaloszki dla konia, które opracowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni, które w czasie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z czego wykonywane są są ochraniacze dla koni?

Kupujący szukający ochraniaczy dla konia natrafią na niesłychanie szeroką ofertę produktów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i materiałem, z których są produkowane. Owszem, zwykle najciekawsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, aczkolwiek wymagają one stosownej troski oraz pielęgnacji po każdym użyciu, inaczej szybko będzie trzeba wymienić je nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach można zamówić też kauczukowe kaloszki dla koni.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]