Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Jeśli chcesz nabyć ozdobne okiennice, koniecznie wejdź na skyshutters.pl

Planując wystrój domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od fantazji domowników. Wytwarza się je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jednak doskonale sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne w kinie czy w telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA oraz w Australii.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez stosowania linek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma przeważnie trudności, by umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle elegancki wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości domu. Warto także uwydatnić, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające linki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]