Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Zamów mopy płaskie

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy idzie o dużą powierzchnię bądź kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy również pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Nieomal równie istotne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze ułatwia i przyspiesza mycie posadzek. Podczas czyszczenia większych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]