lonża dla konia, lonża jeździecka

Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Lonża jeździecka to przyrząd niezmiernie często stosowany podczas lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie rekomenduje się je kupować?

Lonża jeździecka – typy i jej zastosowanie

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, na ogół nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, jak również dosiadaniem. Zwierzę prowadzi się po zarysie okręgu, a lonża używana jest do korygowania zachowania konia. Narzędzie to służy również zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania umiejętności i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych zwierząt oraz zagwarantowania im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria znanych marek

Szerokie spektrum przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie od najlepszych wytwórców – jak np. Start, Jumptec czy Imperial Riding. Szukasz lonży w czarnym, czerwonymalbo turkusowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade oferuje szeroki asortyment artykułów, które sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W sklepie oferowane są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]