Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Zobacz, gdzie kupić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego trudu można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, ponieważ występują w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył soli o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im regularne formy, przykładowo walca lub sześcianu.

Lampa solna a wytwarzanie jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest uspokajające i subtelne, więc rekomenduje się kupienie ich osobom cierpiącym na stres albo brak snu, bowiem przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]