Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli chcesz zamówić czapsy, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]