Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Jeśli szukasz kapsułek kawy do ekspresu, powinieneś odwiedzić ten adres

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]