antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Główne cechy anteny DVB T

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]