Gdzie wykorzystywane są kątowniki aluminiowe

Kątowniki aluminiowe zamówisz na metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-ALUMINIOWE/49.

Specjalistyczne kątowniki wyprodukowane z aluminium gwarantują wytrzymałość konstrukcji, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie. Czym charakteryzują się kątowniki aluminiowe? W jakich branżach są wykorzystywane?

Kątowniki aluminiowe – wytrzymała konstrukcja

Kątowniki aluminiowe to elementy konstrukcyjne w kształcie litery L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również duża długość. Aluminiowa struktura powoduje, że są one wyjątkowo odporne na negatywne czynniki zewnętrzne i nie rdzewieją. W grupie kształtowników znajdziemy także inne rodzaje elementów – m.in. ceowniki i zetowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w stacjonarnych hurtowniach, ale także przez internet. W sklepach internetowych sprzedawane są kątowniki o różnym przekroju, np. 20 mm x 20 mm, 50 mm x 50 mm czy 80 mm x 80 mm, co zapewnia doskonałe dopasowanie do indywidualnych wymagań odbiorców. Kątowniki oferowane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – modelowane przez gięcie

Kątowniki aluminiowe używane są w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w branży motoryzacyjnej, przemysłowej czy wystawienniczej. Wykorzystuje się je do produkcji stelaży maszynowych, barier ochronnych, poręczy itd. O tak szerokim zastosowaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz swobodnie modelować poprzez gięcie.

Lokalizacja firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]