Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to regulować ilość światła wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich latach często wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich kupimy również wszystkie niezbędne dodatki, tj. wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie skompletować cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.