Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości zwykłego mieszkańca Polski i coraz rzadziej jest marginalizowany. Polacy zauważyli, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ewidentnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest ryzyko obecności znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są zwłaszcza rezydenci metropolii lub terenów w pobliżu fabryk wypuszczających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zredukować niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili coś nowego na rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Meaco, Airdog bądź GREE, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery pyłów, nierzadko mają one również inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu znajdziemy sprzęt odpowiednie do danej objętości pomieszczenia. Są to urządzenia niezbyt duże, zatem bez ograniczeń można je przenosić pomiędzy pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz bakterie, które mogą wywoływać rozmaite choroby czy też reakcje uczuleniowe, a także groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.