Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Należy także mieć na uwadze, iż jest to niebanalny detal aranżacji pokoju dziennego. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku wariantów stolików. Jaki jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Przy wyborze stolika należy rozważyć kilka kwestii. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Czy podczas picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dopasowanie stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem możemy nie tylko maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń salonu, ale też łatwiej zadbać o jego czystość. Warto zastanowić się również kupnem modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad zakupem stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno praktyczne, jak i wspaniale się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, żeby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele o kształcie hexagonu można swobodnie składać z dowolną ilością części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie znajomych, zaleca się ławy oraz stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, na przykład wyprodukowanego z europalet. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, to znaczy ok. 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.