Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne łączymy z reguły z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach na co dzień wykorzystywane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest w głównej mierze to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.