Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

Podczas aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed decyzją: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy istnieją przypadki, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem odkryliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień i noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: dziecięcym pokoju, salonie lub kobiecej sypialni, poza roletą możesz też w oknie zawiesić firanki. Jaki kolor? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę o białej, kremowej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firankę możesz wybrać w bardziej intensywnej barwie. Ożywi to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do znajdujących się tam mebli, dywanu, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też kilka sugestii zgrania rolety dzień noc z zasłonami. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. brązie, bieli, szarości, beżu). Kolejna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym deseń zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, zielona, żółta – oraz delikatna zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację pokoju. Masz odwagę wypróbować ten modny duet u siebie?