Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Zobacz, gdzie kupić toczek jeździecki

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można kupić 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]