Cegła ozdobna – których producentów klinkieru warto znać?

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując użycie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest w sprzedaży od prawie pół wieku.

Różnorodność klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki równej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.