Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Potrzebujesz nowoczesnych blachodachówek? Sprawdź http://bit.ly/2IWju5J.

Blacha na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówka – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one dobry wygląd nawet po wielu latach od montażu. Aby jednak cieszyć się tymi walorami, blachę na dach powinno się kupić w przetestowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08