Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Dowiedz się, gdzie kupić bagażnik na relingi, wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]