Antena SAT – co to takiego?

Dowiedz się więcej o antenie SAT na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Większość z nas posiada w swoim miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że chętniej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial lub dokument telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która zwyczajowo określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych odbiorców w miejsce kablówki . Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Obecnie najczęściej konsumenci stosują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania złych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana wiele lat.

Co oprócz anteny satelitarnej jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem koniecznym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana w określonym miejscu. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]