Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz podłogi drewnianej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odstawić je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]