Dowiedz się więcej o tym, jak poradzić sobie z malware WP na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/
WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w milionach. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny malware, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.
Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?
Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Teksty zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci adresów? A może ze witryny rozsyłane są wiadomości-śmieci? To raptem kilka z popularnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji konieczne jest szybka reakcja w celu zlikwidowania powodu infekcji i przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa często wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego typu zadań.
Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?
Spece podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie przydarzy się w przyszłości, toteż ważne jest regularne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.
"Solith Software" Krzysztof Dróżdż
Mob.: +48 609-708-890
E-mail:
[email protected]