nieszczelne okna plastikowe, uszczelnienie okien

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]