Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na cadxpert.pl.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLS,SLA, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich ścianek, detali, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]