Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Jego największą zaletą jest również fakt, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębowych?

Spektrum tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.