Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej uniwersalnych stopów, na co wpływ w głównej mierze mają jej cechy. Odpowiedni dobór komponentów stopu powoduje, iż wytworzone z niej elementy wyposażenia nie są podatne na utlenianie się, dzięki czemu można ich wykorzystywać przy złych warunkach zewnętrznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z kwasami. W połączeniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej perfekcyjny budulec do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz i przeróżnego rodzaju poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne w deszczowym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały ogromną popularność – dostrzegamy je zarówno na prywatnych posesjach, jak i obiektach publicznych. Własności tego surowca są w szczególności istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nader mokrym środowisku, zatem nie wymagają częstej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego rewelacyjnie współgrają z nowoczesną architekturą. Wspaniale prezentują się w towarzystwie ozdobnego betonu, przeszkleń oraz elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun i basenów

Stal nierdzewna to dobry materiał do wytwarzania poręczy do wnętrz domów – przede wszystkim tych zaaranżowanych na minimalistyczną, nowoczesną modłę. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią również prostotę ich pielęgnacji i szybkie czyszczenie niewymagające zastosowania specjalistycznych preparatów. Odporność na korozję sprawia ponadto, że z takiej stali można wytwarzać stylowe i wytrzymałe drabinki do basenów bądź uchwyty do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.