Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi atutami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba wraz z koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu lub pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.
Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii
Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Ponadto ważne jest też pozytywne nastawienie i zapanowanie nad strachem. Następnie stomatolog nacina dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najtrudniejsza część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i wprawy. Dokładność konieczna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w łożu. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębowe a leki przeciwbólowe
Proces zakładania implantu zębowego rodzi w niektórych osobach obawy związane z potencjalnym przenikliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie nieuzasadniony. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkowicie usunie możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.