Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie jest to niestety dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz także posiadają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, a bezpośrednio po operacji – unikać gorących dań, napojów wyskokowych i papierosów. Istotne będzie też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają opuchliznę oraz ból.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.