Produkcja filmów – wideopromocję biznesu zleć specjaliście

Czasem obraz jest wart więcej niż tysiące słów – to słynne wszystkim powiedzonko. Sprawdza się ono również w marketingu, który od lat korzysta z siły wizualnych środków przekazu. Na początku były to tylko fotografie, jednak razem z zaawansowaniem techniki i popularyzacją kinematografii, a następnie internetu i telewizji, z czasem zaczęły wypierać je filmy. Współcześnie spoty stanowią jeden filarów każdej kampanii – bez względu na to, czy chodzi o reklamę konkretnego produktu, budowanie wizerunki marki czy też akcje społeczne. Tak obszerne przeznaczenie filmów promocyjnych jest możliwe przede wszystkim dzięki zróżnicowania ich form, wśród których bez trudu można znaleźć tę, która do planowanej taktyki reklamowej będzie najlepiej dopasowania.

Produkcja filmów – jak reklamują się firmy i podmioty publiczne?

Spoty reklamowe są najpopularniejszym typem produkcji filmowych, niezastąpionym w trakcie promocji marki. Świetnie kojarzymy je z telewizji, ale w ostatnich latach ważnym sposobem ich dystrybucji stał się również internet – niejednokrotnie spotykamy je na portalach informacyjnych albo YouTube, na dodatek powszechną praktyką jest nadawanie ich w tramwajach i autobusach. Należy wspomnieć też o firmach korporacyjnych, które są istotną częścią taktyki kreowania pożądanego wizerunku marki w oczach potencjalnych i pracowników. Znaczącym gatunkiem są ponadto filmy promocyjne. Ich przygotowanie zamawiają nie tylko przedsiębiorstwa, ale również różne instytucje – m.in. te zajmujące się promowaniem fundacji, organizacji pożytku publicznego czy miast lub regionów. To środek przydający się znakomicie do zaprezentowania zaawansowania wszelkiego typu inwestycji (np. budowy biurowców czy autostrad), powabu konkretnego miejsca albo szczegółów działalności charytatywnej. Podobnym typem są filmy eventowe, będące formą podsumowania przeróżnych imprez.

Produkcja filmów – u kogo zamówić ich realizację?

Aby reklama oparta o filmy promocyjne przyniosła przewidywane efekty, muszą one wyróżniać się wysoką jakością. Toteż produkcję filmów wypada powierzyć sprawdzonej, kompetentnej ekipie. Poziom usług oferowanych przez wybrane studio zilustruje nam galeria jego ukończonych prac. Nie bez znaczenia jest również to, jakiego oprzyrządowania ono używa. Idzie między innymi o drony umożliwiające sfilmowanie fascynujących ujęć z lotu ptaka, właściwie nieodzownych w dzisiejszych filmach promocyjnych oraz korporacyjnych.