Planujesz podróż? Postaw na parking długoterminowy przy lotnisku

Przelot samolotem wylatującym z dalekiego miasta może być przyczyną pewnych trudności. Najpoważniejszym jest niewątpliwie kwestia dojechania do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy ciekawych kursów autobusowych, zazwyczaj musimy dotrzeć na miejsce swoim samochodem. Związane jest to niestety z potrzebą zostawienia auta w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu lub wandali. W takich przypadkach trafionym wyjściem będzie na pewno wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się ta usługa? Czego decydując się na nią możemy oczekiwać?

Rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi są naprawdę proste – miejsce na parkingu możemy najczęściej zamówić przez internet. W oknie w serwisie firmy wystarczy wybrać właściwy termin, a następnie zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z lotniskiem stanowisko będzie już przygotowane, a w dużej części przypadków firma zagwarantuje nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany z dużymi kosztami – doba postoju to wszak koszt kilkunastu złotych, ale warto zauważyć, iż kwoty są tym mniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – czego się spodziewać?

Najważniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest to, iż są to place monitorowane – nie musimy więc przejmować się bezpieczeństwem naszego samochodu, który zresztą będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują też szereg usług opcjonalnych, a te na pewno ułatwią nam organizację podróży – między innymi opisany przed chwilą transfer lub opcję podładowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu oraz dopompowania kół. Przed podróżą zwykle będziemy mieli też sposobność zmierzenia walizki i dzięki temu uniknięcia dodatkowych opłat.