Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Sala na komunie Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, bo to często pierwsza naprawdę duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Sala na komunię – szukaj od razu jak zostanie wyznaczona data wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy przyjmą gości we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest z reguły opcją wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przekształciły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, dlatego też przeważnie organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeżeli pragniemy wynająć najlepszy lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym znaczną trudnością może być też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego warto wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunie. Istotne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i odbywający się później obiad dla zaproszonych. Tradycją są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem oferować cudowne, schludne wnętrza. Dodatkowym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, polecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, iż nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. quada lub zabawek z motywami militarnymi.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]