Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najpopularniejsze awarie lodówek to zwłaszcza za małe temperatury, niepokojące postukiwanie i brak szczelności. Co ważne, takie usterki czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy musimy jedynie przestawić lodówkę. Kiedy natomiast źródło usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest trafionym pomysłem, a kiedy należy kupić nowy sprzęt?

W jakich sytuacjach postawić na naprawę lodówek?

Najbardziej zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie powinniśmy bowiem chować potraw ciepłych, a otwierając ją musimy wiedzieć o tym, by zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze zastosować siłowniki. Za mała moc silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. O wiele lepiej postąpimy powierzając to serwisantów, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – koszty

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy mogą być większe. Niemniej jednak koszt naprawy popularnych awarii jest zdecydowanie niższy niż zakup nowej lodówki.