Myślisz o modernizacji magazynu? Zastosuj regały przejezdne

Mnóstwo magazynów ma niewystarczający metraż do tego, by pomieściły się w nich wszelkie składowane przez firmę towary. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo uciążliwa w mroźniach i chłodniach, które trudno jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podwyższenie wydatków na ich eksploatację. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne okażą się regały przejezdne. Jak działa to rozwiązanie?

Czym są regały przejezdne?

Magazynowe regały przejezdne odróżniają się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych prowadnicach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdym momencie można również uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na składzie – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Wykorzystanie tej technologii powoduje, że pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu kosztów eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kiedy wdrażać regały mobilne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przejezdne są zalecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Są także świetnym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z przeróżnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały przesuwne nie wymagają zmian w strukturze hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się świetnym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze spożytkowanie ich metrażu, a także racjonalizację wydatków związanych ze magazynowaniem towarów.