Mikropigmentacja skóry – zastosowania

Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości dotyczące mikropigmentacji.

Z pewnością szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używana nazwa modnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – tuszowanie łysiny oraz blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się przede wszystkim kobiety chcące ograniczyć czas przeznaczany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednakże również mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma ogromny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. W ostatnich latach niesłychanie popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na jego cenę nie może sobie pozwolić wiele ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także podnieść stopień akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutka czy ukrywanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja – czy przynosi rezultat na stałe?

Pozornie zabieg ten wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergistka czy też linergista, bowiem tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje punkcji naskórka i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu końcowy rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około 12 miesięcy. Co jest powodem tej różnicy? Podczas zabiegu mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, z kolei w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z upływem czasu pigment pomału zanika. Dlatego jeżeli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie przerzedzonych włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych interwałach.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]