Jakich zadań podejmą się biura rachunkowe?

Prowadzenie własnej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające wzięcia pod uwagę szeregu czynników. Przeoczenie nawet jednego z nich mogłoby skończyć się ogromnymi problemami. Pośród tych naprawdę istotnych znajduje się prowadzenie księgowości, zatem szereg przedsiębiorstw stawia na stworzenie specjalistycznego wydziału do spraw księgowości. Tymczasem o wiele lepszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie stanowi żadnego problemu.

Jaką pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj w Polsce dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia zarówno księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową oraz kadrową. Mogą występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed fiskusem, ZUS oraz GUS. Wykonują różnorodne raporty finansowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej oferowane usługi, np. przez przygotowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w przedsiębiorstwie wydziału księgowego nie jest wyjściem zbyt dobrym. Znacznie lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to wyjątkowo rekomendowane w przypadku niewielkich stowarzyszeń, firm bądź fundacji, gdyż jest to naprawdę bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Aktualnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego wykonującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Lokalizacja firmy:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]