Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do przechowywania dużych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej cechy powodują, iż zbiornik nierdzewny jest także świetnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często stosowany w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich naczyniach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy zarazkami.