Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Witamina C to pierwiastek o ogromnym spektrum działania, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w okresach zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od niedawna posiada jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – duże porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest składnikiem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców), ponieważ sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować. Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje oddziaływanie witaminy C na terapię poważniejszych chorób – chorób reumatycznych, miażdżycy, a także mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim działanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że zastosowanie wlewów witaminy C może zapewnić znacznie lepsze rezultaty leczenia. Wprowadzenie dużych porcji kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Dawki sięgają nawet 20 gramów, jest to więc bardzo mocne stężenie, które może pomóc zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – tylko pod kontrolą lekarza

Technika dostarczania witaminy C, czyli kroplówka, usuwa możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Rezultaty mogą być zdumiewające – choroby serca zanikną i poprawi się wydolność organizmu. Żeby ujrzeć ostateczne skutki, terapia musi trwać około miesiąca, a dawki muszą być systematycznie ustalane przez lekarza, który decyduje o przebiegu terapii.