Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

Skieruj się tu żeby zobaczyć, kto sporządza projekty budowlane Kraków

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Powinniśmy jednak pamiętać, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, a największe problemy związane są z załatwieniem wszelkich oficjalnych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, kiedy okażemy projekt budowlany. Projekt musi być stworzony przez architekta, zaś jego zawartość ustalają właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Projekty budowlane – treść

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozkład dotychczasowych i planowanych obiektów oraz instalacji energetycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o punkcie składowania odpadów, rozmieszczeniu roślin czy płocie. Projekty budowlane powinny poza tym zawierać projekty wznoszonych obiektów, a nierzadko także informacje od podmiotów dostarczających media. W niektórych przypadkach niezbędne okaże się także zawarcie wyników badań geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że każda budowa powinna odbywać się według planu określonego w tym projekcie, zaś wszystkie niezgodności mogą być przyczyną jej niezatwierdzenia.

Lokalizacja firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]