Co oferuje biuro rachunkowe?

Na brabis.pl dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, by rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy też nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie koszty usług z reguły oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]