Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde schorzenia zębów można zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w razie znacznych ubytków uzębienia, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzeń kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju owrzodzeń lub guzów. Które metody są zatem stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto więc napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub w gronie znajomych.