catering świąteczny kraków

Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Ostatni tydzień roku to czas, który spędzamy najczęściej w familijnym gronie, ale imprezy świąteczne odbywają się także w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je sama, przynosząc osobiście przygotowane dania, jednakże w większych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, dużych, jak i tych w niewielkim gronie, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które polskie dania można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinno być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych dań. To głównie dania rybne, jak chrupki filet z karpia albo łososia, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły spożywane są wraz z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, m.in. bez sałatki jarzynowej czy ryby po grecku. Warto również zadbać o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy kutię z miodem, makowiec bądź lekki sernik.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z pracownikami o menu

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie powinno się zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień wydarzenia oraz dopasować go do planów urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej ustalić potencjalną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i wespół zdecydować się na te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest również to, żeby dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]