Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Kluczową przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie nadmiernej ilości fraz kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem portalu w wynikach wyszukiwania i przez to przekraczają zasady rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią tekstów sponsorowanych naszpikowanych sztucznymi frazami. Szerzy się również proces wymiany linków, co jest zakazane. Gdy nieprofesjonalne metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że jeśli na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie zapewnia całkowitego powodzenia. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zgłośmy się do specjalistycznej agencji pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym firmom.