Jak usunąć bany i filtry Google

Prowadzenie rozpoznawalnej strony online wymaga jej efektywnego sytuowana w przeglądarkach, aby była zauważalna dla odbiorców i miała stałą pozycję. Niekiedy jednak nasze starania wywołują naruszenie norm rzetelnego pozycjonowania i na stronę mogą zostać zastosowane przez bany i filtry Google. Dowiedzmy się, jakie działania wdrożyć w takiej sytuacji.

Dlaczego filtry i bany Google są zagrożeniem dla witryny internetowej?

Ban od Google oznacza najgorszy wymiar sankcji, któremu może ulec strona w sieci. Jest to bezwzględne usunięcie jej ze stron wyszukiwarki Google, co w praktyce poważnie komplikuje prowadzenie interesu. Pamiętajmy, że większość internautów stosuje tylko Google, więc po zbanowaniu portalu wskaźnik naszych gości błyskawicznie zmaleje. Natomiast nałożenie filtra cofa naszą witrynę w rezultatach wyszukiwarki, co również źle oddziałuje na liczbę odwiedzin witryny. Występują filtry ręczne – ustawiane wprost przez załogę Google a także algorytmiczne, które zakładane są automatycznie przez specjalistyczne systemy.

Czy można zwalczyć bany i filtry Google?

Pamiętajmy, że bany i filtry Google zakładane są na przykład za stosowanie ogromnej ilości odnośników przekierowujących na naszą stronę internetową lub wykorzystywanie nieuczciwych środków reklamowych w celu nadania jej pierwszej pozycji. Żeby pozbyć się bana od Google musimy uprzednio poznać jego przyczynę. Najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie SEO, która kompleksowo upora się z filtrem. Operacja może niestety przeciągać się do 6 miesięcy, należy więc uzbroić się w cierpliwość.